Blog
Blog Vladimíra Houdka: Ohlédnutí: (NE)tenisový rok 2020
Ve světě tenisu se pohybuji již po mnoho let a dá se říct, že jsem toho v něm zažil opravdu hodně. Ale co „nabídl“ minulý rok – to určitě nepamatuji – a také můžu s určitostí říct, že to byl, podle mého soudu, ten nejhorší tenisový rok, který jsem měl možnost zatím zažít.
Pohled experta: (NE)výhodné tenisové smlouvy
Před pár dny ukončil jeden z předních tenistů ATP vleklý spor se sportovní agenturou, se kterou uzavřel spolupráci jako mladý a neznámý junior. Proč tenisté uzavírají smlouvy, které po mnoha letech, zdůrazňuji úspěšné, spolupráce považují za nevýhodné? Dožadoval by se snad někdo ukončení podobné smlouvy, ze které roky čerpal podporu a řadu výhod zajišťující rozvoj jeho kariéry, v případě, že by se tenisově neprosadil, a tedy nedokázal tenisem vydělávat?
Blog Vladimíra Houdka: Tenisové „výmysly a nesmysly“
Před nějakou dobou jsem si přečetl výrok Novaka Djokoviče, kde podle jeho názoru by se měly (resp. mohly) na grandslamech hrát zápasy mužské dvouhry jen na dvě vítězné sady. Důvod? Že zápasy jsou příliš dlouhé. S nadsázkou se můžeme zeptat, proč hrát na „dva vítězné“, proč ne rovnou pouze na jediný set!?
Blog Vladimíra Houdka: Smutný to grandslam US Open
Jedno z nejvíce pulzujících měst světa – to je New York. A s ním i spojený grandslam US Open, který má renomé turnaje z grandslamové „velké čtyřky“, že je tak trochu bláznivý, hlučný, možná až chaotický. Já souhlasím s tím, že je asi ze všech turnajů nejhlučnější.
Blog Vladimíra Houdka: Rafa Nadal "family-team"
Jeden z velice uznávaných tenisových odborníků kdysi prohlásil: „Jestliže si některý trenér myslí, že mu bude někdy hráč vděčný, měl by okamžitě změnit práci a vyhledat psychiatra.“ A i když to třeba bylo myšleno s mírnou nadsázkou, až na některé výjimky to platí.
Pohled experta: Je vždy změna k lepšímu?
„Dneska pozoruju všude honbu za novým a novým, aniž by si někdo lámal hlavu, jestli to původní nebylo lepší,“ uvedl v nedávném rozhovoru pro deník.cz známý český kuchař Zdeněk Pohlreich a já jsem tak začal přemýšlet, zda to náhodou neplatí i v jiných oborech, než je gastronomie. Inovace, to slovo slyšíme dnes skoro všude, jako by platilo, že nic staršího nemůže fungovat. Platí to i v tenise?
Blog Simony Skořepové: Řím - tenisový turnaj
V tuto dobu by za běžných okolností pomalu končil turnaj ve "Věčném městě" Římě. Hrává se na antuce a má dlouholetou tradici. Termínově je sice těsně před Roland Garros, nicméně mezi hráči je oblíbený a berou ho jako dobrou přípravu na následný druhý grandslam roku.
Blog Vladimíra Houdka: Tenisová škola Miloslava Houdka aneb cesta až po tenisové akademie snů „Rafa Nadal Academy“ - pokračování
Je mi jasné, že srovnávat Tenisovou školu Miloslava Houdka se současnými světovými akademiemi je prakticky nemožné. Srovnávat nesrovnatelné. I když, určité zárodky, třeba jen malé, by se tam najít daly.
Blog Vladimíra Houdka: Tenisová škola Miloslava Houdka aneb cesta až po tenisové akademie snů „Rafa Nadal Academy“
Tenisová škola Miloslava Houdka (tedy mého táty) byla ve své době opravdový pojem. Psala se sedmdesátá léta a na pražské Spartě trénovaly takové osobnosti, jakými byli například Jan Kodeš nebo Martina Navrátilová.
Blog Vladimíra Houdka: (nejen) Sportovní „půst“
Když se ohlédnu do již vzdálené minulosti, jako kluk jsem se vždy těšil, když se v televizi vysílalo víkendové sportovní odpoledne anebo třeba fotbalová (či hokejová) liga. A tenis? Tenisových zápasů bylo v televizi jako šafránu – maximálně snad tak Davisův pohár. A aby se třeba vysílalo finále grandslamu, tak to se do něj musel probojovat některý z československých reprezentantů. To je však již minulost.