Profesionálové ve světě tenisu


Skvělé výsledky Karolíny Plíškové, uspořádání šestnácti ročníků tradičního turnaje Prague Open, to a mnoho dalšího přináší naší společnosti Sport Towers Prague radost z toho, že úsilí, které vynakládáme, je velkou měrou zhodnocováno. Karolína se během naší čtrnáctileté spolupráce stala první Češkou, která se vyšplhala na první místo světového žebříčku. Stejně tak další podporovaná hráčka Markéta Vondroušová se dostala na juniorském žebříčku ITF do osmnácti let na první místo na světě a v roce 2017 získala již první titul na okruhu WTA v Bielu.

Turnaj Prague Open (2001-2016) si za svoji historii vydobyl skvělé renomé a zúčastnila se ho kompletní česká tenisová špička. Pod hlavičkou ATP/WTA, případně i v rámci doprovodných exhibicí si na turnaji kromě jiných zahráli například Martina Navrátilová, Martina Hingis, Petra Kvitová, Viktoria Azarenka, Tomáš Berdych, Goran Ivaniševič, Jo-Wilfried Tsonga, Grigor Dimitrov a mnoho dalších.

Věříme, že i v následujících letech Sport Towers Prague naváže na mnoho těchto úspěchů, a to také díky zdařilé spolupráci s našimi obchodními partnery.

Zastupujeme / zastupovali jsme

Karolína Plíšková - zastupovali jsme v letech 2005-2018


Datum narození: 21. 3. 1992
Best ranking: 1

Karolína Plíšková se stala první Češkou, která stanula v čele světového žebříčku. Získala již 16 titulů na okruhu WTA a probojovala se do finále US Open (2016) a finále Wimbledonu (2021), semifinále French Open (2017) a semifinále Australian Open (2019). Pětkrát za sebou se probojovala na závěrečný Turnaj mistryň (2016, 2017, 2018, 2019, 2021).

Kristýna Plíšková - zastupovali jsme v letech 2005-2018


Datum narození: 21. 3. 1992
Best ranking: 35

Kristýna Plíšková je vítězskou turnaje v Taškentu (2016) a finalistkou J&T Banka Prague Open 2017. V deblu získala čtyři tituly a jednou se probojovala do finále. V roce 2016 na Australian Open proti Monice Puig stanovila rekord WTA v počtu es na jeden zápas, kdy jich zahrála 31.

Markéta Vondroušová - zastupovali jsme od roku 2013 (od 13 let věku hráčky) do roku 2018


Datum narození: 20. 6. 1999
Best ranking: 10

Největším úspěchem v dosavadní kariéře Markéty Vondroušové je bezesporu vítězství ve Wimbledonu 2023 a finálová účast na French Open 2019. K tomu přidala stříbrnou olympijskou medaili na LOH v Tokiu 2020. Fanouškům o sobě dala však vědět již v roce 2017, kdy získala svůj první a zatím poslední titul na turnaji ve švýcarském Bielu.

Dominika Šalková - zastupujeme od roku 2020


Datum narození: 28. 6. 2004
Best ranking ITF18: 24
Best ranking WTA: 143

Vítězka Prague Open 2024 v singlu i deblu (ITF W75), dále vítězka turnajů ITF W75 v Mariboru, ITF W40 ve Funchalu, ITF W25 v Osijeku, ITF W25 v Seville a ITF W25 v Loulé, semifinalistka turnaje ITF W60 v Přerově, ITF W50 v Murske Sobote a ITF W40 v Kuršumlijske Banje, vítězka čtyř mezinárodních turnajů ITF18 v singlu a jednoho v deblu, halová mistryně republiky v dorostu, singlová semifinalistka a bronzová medailistka ve čtyřhře na Evropském olympijském festivalu mládeže v Baku, dále semifinalistka na Mistrovství ČR dorostu (Pardubická juniorka) a trojnásobná vítězka čtyřhry na Mistrovství ČR dorostu (Pardubická juniorka 2019-2021) - to je výčet pouze několika málo úspěchů nadějné hráčky.

Dušan Karol


Datum narození: 19. 5. 1983
Best ranking: 435

Dušan Karol patřil mezi nejúspěšnejší juniory v ČR. V seniorském tenise se prosadil především ve čtyřhře, kde se mu podařilo vystoupat na 128. místo žebříčku.

Adriana Šimánková - zastupovali jsme v letech 2015-2017


Datum narození: 23. 4. 1998

Nejlepší česká taekwondistka vybojovala 5. místo na Olympijských hrách mládeže v čínském Nanjingu v roce 2014.

Eventy

Uspořádali jsme 16. ročníků turnaje Prague Open, který započal svojí tradici na Štvanici v roce 2001 a ukončil na Spartě v roce 2016. Turnaj se hrál pod hlavičkou ITF, ATP i WTA a v rámci exhibicí jsme představili divákům řadu zvučných jmen, jako např. Martinu Navrátilovou, Gorana Ivaniševiče, Martinu Hingis, Richarda Krajicka, Pata Cashe nebo Mansoura Bahramiho. Mezi hráči turnaje se objevily také hvězdy jako Grigor Dimitrov, Viktoria Azarenka, Jo-Wilfried Tsonga, Karolína Plíšková, David Ferrer, Marion Bartoli, Gael Monfils, Petra Kvitová, Tomáš Berdych, Agnieszka Radwanska, Fernando Gonzalez, Dominika Cibulková, Dinara Safina nebo Francesca Schiavone.
Naše společnost také uspořádala několik VIP golfových a tenisových turnajů s účastí hvězd ze světa sportu i kultury. Mezi hráči se tak objevily jména jako Pavel Nedvěd, Tomáš Ujfaluši, Vladimír Šmicer, Jakub Voráček, Ondřej Pavelec, Roman Šebrle, Marek Eben a celá řada dalších osobností.

Management společnosti


Vladimír Houdek

General manager

Vladimír Houdek, Generální manažer společnosti Sport Towers Prague, se od dětství pohybuje v tenisovém prostředí, a to ať už jako hráč, trenér či manažer. Vyrůstal v blízkosti takových hráčů, jakými byli např. Jan Kodeš, Hana Mandlíková nebo Helena Suková.

Několik let působil v pozici trenéra v italském Bolzanu. Po návratu zpět do ČR trénoval špičkové juniory se kterými jezdil po "juniorském circuitu".

Čtrnáct let smluvně zastupoval Karolínu a Kristýnu Plíškovy, a to i v době, kdy se Karolína stala světovou tenisovou jedničkou. Během této doby se v pozici manažera, popř. trenéra, zúčastnil více jak čtyřiceti grandslamových turnajů. 

Jako šéf organizačního výboru turnaje Prague Open (2001 - 2016) přivedl do Prahy v rámci této pořádané akce takové hráče, jakými byli např. Martina Hingis, Viktoria Azarenka, Goran Ivaniševič, Gael Monfils, Grigor Dimitrov a nebo Martina Navrátilová...

V roce 2019 vydal knihu: Cesta na tenisový trůn.


Mgr. Jakub Svoboda

Director

Jakub Svoboda je výkonným ředitelem společnosti, ve které začal působit již během studia na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (obor Management sportu). V té době pracoval již také jako tenisový trenér a práce ve sportovní agentuře se zaměřením na tenis tak byla logickým vyústěním.

V letech 2014-2016 byl ředitelem turnaje Prague Open, kdy měl na starost především komunikaci s ATP a hráči a dohlížel nad hladkým průběhem turnaje.

Z pozice manažera spolupracoval s hráči zastupovanými společností, např. s Markétou Vondroušovou. V rámci doprovodu smluvních hráčů se zúčastnil několika světových turnajů včetně všech čtyř grandslamů.


Mgr. Simona Skořepová

Marketing Manager

Simona Skořepová je manažerkou a spolumajitelkou Sport Towers Prague. Vystudovala vysokou školu obor mezinárodní vztahy. Od malička se věnovala sportu, který ji provází i celým jejím profesním životem.

Jako součást organizačního výboru se podílela na organizaci devíti mezinárodních turnajů Prague Open. Nyní nadále organizuje sportovní a kulturní akce.

V rámci zastupování Karolíny a Kristýny Plíškové navštívila ty největší turnaje okruhu WTA. Ve společnosti má na starosti především komunikaci se špičkovými mezinárodními agenturami v oblasti sportovního marketingu a domlouvání marketingových kontraktů pro smluvní hráče.

Naše služby

Zastupování sportovců


Zastupujeme sportovce a zajištujeme pro ně kompletní servis (trenérské služby, právní poradenství, účetnictví, logistika, lékařská péče apod.).

Podpora talentů


Vybraným talentům zajišťujeme finanční a materiální podporu při cestě za těmi nejvyššími cíli.

Sponzoring a marketing


Spolupracujeme s řadou společností, včetně mezinárodních marketingových agentur, a dokážeme tak pro naše klienty zajistit zajímavé kontrakty.

Konzultační činnost


Ve světe vrcholového tenisu se pohybujeme řadu let a rádi předáme naše know-how v rámci odborných konzultací.

Organizace sportovních akcí


Máme bohaté zkušenosti s organizováním eventů, které rádi uplatníme při uspořádání sportovní či společenské akce na míru dle požadavků klienta. 

Média


Do mediálního prostředí přispíváme vlastním obsahem, ať již v tištěné nebo elektronické podobě.

Máte o naše služby zájem?