Blog Simony Skořepové: Velikonoce v New York City

Tenhle velikonoční čas mi připomněl mou jarní cestu do New Yorku. Jezdíme sem každoročně v létě na tenisový turnaj US Open. Našim hráčům ze "stáje" Sport Towers Prague se tu vždy poměrně daří a proto rozhodně není žádný čas na nějakou turistiku nebo výlet. Jako tým travíme většinu času s hráči na kurtech nebo na schůzkách s obchodními partnery. Jednou jsme se ale rozhodli, že si z turnaje v Miami uděláme zastávku v New Yorku, abychom tohle město navštívili i mimo US Open. 

Jarní atmosféra jednoho z mých nejoblíbenějších měst světa byla kouzelná. Žádné parno ani spousta lidí v tenisovém areálu Flushing Meadows. Prostě naprosto něco jiného a pro mě dost neobvyklého. Byl tu všude větší klid. Konečně jsem si tedy mohla prohlédnout NYC více jako turista. Sice jsme tu strávili tentokrát jen pár dnů, ale i tak se toho dá stihnout dost. 

Jestli budete v NYC a budete trávit čas převážně v turisty oblíbené čvrti Manhattan, je fajn si udělat procházku i po Brooklynu a tam zavítat do nějaké kavárny, restaurace nebo se jen tak brouzdat ulicemi a parky. S rušnou 5th Avenue nebo Times Square na Manhattanu se to totiž rozhodně nedá srovnat. 

Ze strany Brooklynu je krásně vidět na Manhattan i sochu Svobody. Když přejdete slavný Brooklynský most, který je velice často zachycován v amerických filmech, určitě neprohloupíte. Výhled na město a tedy i obě zmiňované čtvrti stojí za to.

Další zajímavou čtvrtí je určitě Soho. Čtvrť umělců. Setkáte se zde s umělci nerůznějšího typu od velice seriózních po trochu bizarní.

Pokud zde budete zrovna v hokejové sezóně a je vám sport blízký, tak opravdu doporučuji si zajít na hokej. Hala, kde můžete naživo vidět ty nejlepší hokejisty světa, je ve čtvrti Manhattan a je to Madison Square Garden. Měla jsem to štěstí a šla na zápas New York Ranger proti Pittsburgh Penguins. Lístky je dobré si koupit předem. I z vysokých pater vídíte na led dobře, takže se nemusíte obávat koupit ty téměř nejlevnější, které budou v nabídce. I tam vás totiž může kamera zabrat a vy se objevíte v americké tv i na velké obrazovce v hale. Moji kolegové v tu chvílí začali vykřikovat a mávat, ale já se spíš začala trochu stydět. :-)  Na hokeji se určitě pobavíte ale i bez kamer. Atmosféra v této obrovské hale je totiž úžásná.

Občerstvení pro diváky tu má trochu slavnostnější ráz než známe z našich fotbalů a hokejů. Můžete si na své místo donést např. skleničku šampaňského. Pokud jste ale vášnivý fanoušek, který komentuje téměř každou vteřinu zápasu a koupí si ještě jídlo a popcorn s colou americké velikosti, tak si musíte dávat hodně velký pozor, abyste si svůj nově pořizený kompletní Rangers oufit nezašpinili. ;-)

Tehdy to jaro na mě padla opravdu velikonoční nálada. Obecně mám velikonoční svátky moc ráda a proto mi udělala radost kýčovitá výzdoba u Rockefellerova centra. Tam, kde Kevin z filmu Sám doma, čekal u velkého stromku na svoji mámu, tak tam bylo okolo spousta velikonočních zajíců a kraslic.

Přeji vám, ať si i v této nelehké době užijete Velikonoce a to v poklidu vašich domovů. Když se na svět trochu usmějeme a budeme k ostatním ohleduplnější, můžeme čekat jen to pozitivní.

Další mé články:
Florida, ráj tenistů
Zavzpomínání na tenisový turnaj v Miami
Dubajský tenisový luxus
"Sladký" život tenisových profesionálů

Autor: Simona Skořepová

Foto: Simona Skořepová