Blog Simony Skořepové: Dubajský tenisový luxus

Tenisový turnaj v Dubaji, který se koná tento týden, je poměrně oblíbený a to nejen tím, že vítězka dostane v přepočtu asi 16 milionů korun, ale také proto, že je to zkrátka Dubaj! Hráčky tam tedy mohou svůj volný čas využít na návštěvu nejrůznějších atrakcí a užít si dubajského luxusu.

Dubaj se rozhodně nechce nechat zahanbit a proto se snaží vytvářet vždy zajímavé sportovní a kulturní akce. Dubai Tennis Stadium, kde se turnaj hraje, je nedaleko letiště v Dubaji. S kapacitou pro 5 tisíc diváků nabízí výbornou tenisovou podívanou už po mnoho let. Není to přímo rozlehlý areál, jaký byste mohli vidět na granslamech, ale za návštěvu určitě stojí. 

Vstupné do areálu se první dny pohybuje okolo 350 Kč, postupně se vstupné zvyšuje a to i na hlavní dvorec a finále bývá už za cca 4 000 Kč. Na tribunu je tedy lepší si koupit lístky předem online, ale i na místě vám prodají minimálně vstupenku do areálu, pokud je na tribunu již vyprodáno.

Areál je přehledný a na ostatní kurty se dostanete bez problému. Vše je po ruce a nemůžete se rozhodně nikde ztratit. Hlavní dvorec nabízí mnoho míst pro diváky včetně jedné tribuny speciálně pro sponzory a VIP. Ti musí projít rozlehlou honosnou recepcí, kam zvenku není vidět. Vše je tam většinou zlaté a na každém rohu personál, který dotyčnému nabídne nápoj a usadí ho do pohodlných sedaček na tribuně. Ostatní diváci si ale také nemohou stěžovat na nepohodlí. Kromě tenisu je pro všechny v nabídce široká škála restaurací a další zábavy, kterou zajišťuji pořadatelé. Pokud byste už tedy měli hlad, vyberete si tu od steaků, přes indickou, francouzskou kuchyni až po klasický anglický pub. Kvalita jídla v areálu je velice dobrá a ceny běžné pro Dubaj. V areálu nesmí samozřejmě chybět turnajové suvernýry nebo dárkové předměty typické pro Emiráty. Kdybyste už měli jídla i suvenýrů dost, můžete si obejít mini rybníček plný kachen a udělat si hezkou fotku na památku. Je to vlastně takové mini městečko obklopené kurty. :-)

Obsazení hráčů na tomto turnaji je vždy atraktivní. Stojí tedy za to si spojit únorovou dovolenou s tímto turnajem a vidět světové hvězdy v akci. Tím, že je v Dubaji v tuto dobu velice příjemná teplota, tak se nemusíte obávat přílišného parna, které tu bývá v letních měsícících. Můžete si tedy vklidu užít kvalitní tenisovou podívanou. Pokud to tedy nestihnete tento rok, doporučuji si spojit návštevu Dubaje rovnou s tenisovým turnajem rok příští.

Autor: Simona Skořepová

Foto: STP