Blog Simony Skořepové: Florida, ráj nejen tenistů

Florida je velice oblíbené místo profesionálních tenistů. Vzhledem k tomu, že je zde prakticky stálá teplota po celý rok, láká tu hráče trávit čas i mimo turnaje. Mají k tomu poměrně širokou škálu známých i méně známých tenisových akademií. Příkladem je velice slavná akademie amerického trénera Nicka Bollettieriho, která se nachází v Bradentonu, což je na západě Floridy. Další je Evert Tennis Academy, která je v Boca Raton a založili ji sourozenci Chris a John Evertovi. Po celé Floridě je ale ještě mnoho dalších akademií a škol, kde si může prakticky zahrát hráč každé úrovně. Nabízejí zde např. i kurzy angličtiny s tenisem na 14 dní apod. To je výborná volba, pokud by si člověk chtěl udělat trochu jinou dovolenou a nemíří zrovna po cestě profesionála.

Má oblíbená část Floridy je ale rozhodně Miami. Ne jen kvůli turnaji, který se zde hraje nebo kvůli krásnému městu plného domů slavných celebrit a příjemné proménady, ale hlavně kvůli zdejšímu pobřeží. 

Na pobřeží se nachází krásná sídla a mnoho hotelů. Jeden z nich se např. proslavil tím, že se zde natáčel známý film Osobní strážce. Nyní v něm pořádají různé kulturní události. Převážně jsou to hudební akce těch nejlepších DJs světa. O velké party v tomto hotelu opravdu nouze není. Přesvědčí vás o tom pohled na jeden z pronajatých bazénů pro soukromé party. Bazén, který je obležený mladými lidmi, spousta drinků, teenageři oblečeni jako do klipu pro MTV a top hity současné hudební scény - to je zábava v Miami, kdy mladí mají zrovna jarní prázdniny. 

Takhle to zní, že v tomto hotelu opravdu klid nenajdete. Nicméně tyhle party při pobytu v tomto hotelu nejsou denně a člověk si užije i naprostý klid, komfort hotelu a relax s výhledem na moře. Právě moře s plážemi je jednou z dominant této oblasti. Ranní procházka po pláži nebo na stezce pro pěší, která vede podél pláží, je úžasná. Užívat si ta rána plná klidu a pocit naprosté vyrovnanosti a pohody nebo západ sluce po náročném pracovním dni, to jsou věci, které si zde vždy maximálně užívám. 

Miami ale není jediné, které jsem si na Floridě oblíbila. Užasné místo je i Everglades! Nachází se na jihu Floridy a je to oblast plná nebezpečných aligátorů. Vydala jsem se tedy za nimi a to přímo do volné přírody. Většina z nás je maximálně viděla v nějaké zoo, takže tuhle příležitost jsem si rozhodně nechtěla nechat ujít. 

V parnu jsem čekala na malý vláček, který měl být mým dopravním prostředkem, abych nemusela celou cestu jít mezi aligátory pěšky. Vláček nebyl nijak uzavřený, žádné sklo ani ostnatý drát. Jel velice malou rychlostí, takže mi nemohlo uniknout to, že jsou opravdu všude okolo. Často prý na člověka neútočí a seděla jsem v jedoucím vláčku, takže jsem se cítila bezpečně.

Přišla zastávka a následovala procházka krásnou přírodou. Došlo se na vyhlídku z níž byl krasný výhled do přírody a na nespočet aligátorů. V tu chvíli se mi až zatajil dech. Bylo úžasné je vidět ve volné přírodě a v takovém množství.

Po jízdě vláčkem jsem se ještě prošla po cestě, kde jsem se potkala s obravdu velkým aligátorem. Stáli jsme naproti sobě a já věděla, že rozhodně rychlejší než on nebudu, pokud zaútočí. Vzhledem k tomu, že tam zrovna před týdnem nějaký aligátor zabil dítě, které tam bylo na výletě s rodiči, tak jsem ho rozhodně nechtěla nijak provokovat a rušit ho od jeho "siesty". Mám z nich velký respekt. V tu chvíli jsem ale velký strach necítila.

Jsou to moc krásná zvířata, která si také chtějí žít svůj život a být prostě v pohodě. ;-) Jsem tedy ráda, že jsem tenhle krásný zážitek zažila, ale myslím, že je to opravdu poměrně nebezpečné a to hlavně, pokud jde člověk pěšky.

Další místo, kde jsem se setkala se zajímavým zvířetem, se kterým se běžně nemůžeme potkat, bylo v Miami Seaquarium. Což je poměrně stará zoo, kde je mnoho zajímavých živočichů a také řada různých atrakcí s nimi spojených. Pro mě, jako vyrustající na filmu Zachraňte Williho, byla nejzajímavější kosatka. Představení, keré bylo skoro jako ze zmiňovaného filmu, bylo pro mě zážitkem. Viděla jsem již mnoho představení se zvířaty, ale vidět malé cvičené kosatky nebo obří kosatku, která poslouchá, oproti ní malinkou cvičitelku, bylo neuvěřitelné. Celkově tedy ale tahle zoo není nijak moderní ani rozlehlá, ale tohle představení se jim povedlo.

Florida je tedy další úžasné místo, které jsem mohla díky více jak desetilému cestování s tenisty navštívit a musím uznat, že je to ideální místo pro pořádné tréninky, ale i regeneraci těla a duše. :-)

Autor: Simona Skořepová

Foto: Simona Skořepová