Blog Simony Skořepové: Řím - tenisový turnaj

V tuto dobu by za běžných okolností pomalu končil turnaj ve "Věčném městě" Římě. Hrává se na antuce a má dlouholetou tradici. Termínově je sice těsně před Roland Garros, nicméně mezi hráči je oblíbený a berou ho jako dobrou přípravu na následný druhý grandslam roku.

Prezident italského tenisového svazu sice chce turnaj odehrát do konce letošního roku, ale zatím se neví nic stoprocentně.

Tohle krásné italské město je známé svou historií a četností památek na každém rohu. I v samotném tenisovém areálu Foro Italico na vás trocha té historie dýchne. Římské sochy jsou po obvodu kurtů, které jsou ve stylu římského divadla. Toto opravdu při návštěve běžného sportoviště neuvidíte.

Italové jsou známí svou výbornou kuchyní a proto i tady nezklamali a pro diváky nabízejí dostatek variant občerstvení. Samozřejme zde nesmí chybět obchody s tenisovými suvenýry nebo relaxační zóny.

Lístky na hlavní kurty je dobré si koupit předem. Není to tak složité jako při koupi lístků na grandslamy, ale dobrá místa bývají hned pryč. Klasický lístek do areálu vám ale také zajistí zážitek z dobrého tenisu.

Z pohledu manažerky mě zde samozřejmě zajímají hlavně naši hráči a zda má cesta bude pro ně přínosem. Snažíme se je vždy na turnajích podporovat a zároveň i domluvit nějaký kontrakt. I když římský turnaj není typickým pro setkávání se s ostatními agenty nebo obchodními partnery, tak i tady máme své dlouholeté italské kontakty, se kterými udržujeme dobré vztahy. My i hráči se s nimi tady potkáváme ve větším poklidu, než je to třeba na grandslamech a jednání má tedy trochu jinou atmosféru.

S Vesem Matijasem, hlavním tenisovým manažerem značky Lotto

Autor: Simona Skořepová

Foto: Simona Skořepová