Novinky ze světa tenisu

Sportovní zpravodajství ČT

Zpravodajství

Vondroušová vyřadila Ósakaovou, v deblu postupují Krejčíková se Siniakovou. Další Češi končí

Vítězná česká jízda v Tokiu přibrzdila. V osmifinále se sice Markéta Vondroušová postarala o velké překvapení, když zaskočila druhou nasazenou tenistku Naomi Ósakaovou 6:1 a 6:4. Pak už to bylo ale o hodně skromnější. Výborně začala zápas s Belindou Bencicovou Barbora Krejčíková, ale po prvním setu už další dva patřily soupeřce. Vypadla i Karolína Plíšková s Camilou Giorgiovou a podobně dopadl i Tomáš Macháč, který prohrál s Diegem Schwartzmanem. V osmifinále deblu skončily i Plíšková s Vondroušovou, když podlehly 6:2, 4:6 a 11:13 Brazilkám Pigossiové se Stefaniovou. Zato Krejčíková se Siniakovou porazily v super tie-breaku Španělky Badosaovou a Sorribes Tormovou.

Došla mi šťáva. Tělo je zbitý, ale musím to skousnout, říkala v slzách Krejčíková

Utírala si z očí slzy a vypadala jako reklama na únavu. Barbora Krejčíková vypadla z olympijského turnaje v osmifinále. Její skvělá jízda tenisovým světem se zbrzdila v náročných podmínkách v Tokiu, kde jí ve třetím kole v utkání s Belindou Bencicovou došla zásoba energie.

Vondroušová: Nepřipouštěla jsem si, že je na druhé straně Ósakaová

I kdyby se na centrkurtu se zataženou střechou hrálo s diváckou návštěvou, ticho po šokujícím osmifinálovém výsledku zápasu mezi Naomi Ósakaovou a Markétou Vondroušovou by bylo pravděpodobně stejné jako v olympijské realitě bez diváků. Češká nenasazená hráčka přehrála Japonku ve dvou setech a vyřadila tak hlavní favoritku na zlato.

Siniaková s Macháčem si v Tokiu mix nezahrají

Česká republika nebude mít na OH v Tokiu zastoupení ve smíšené čtyřhře. Tenisté Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč se nevešli mezi šestnáct párů, které v Japonsku tuhle soutěž hrají. V konečném výběru skončila česká dvojice devátá pod čarou.

Veselý v Kitzbühelu postupuje, v prvním kole vyřadil Gulbise

Úspěšně vstoupil tenista Jiří Veselý do turnaje v rakouském Kitzbühelu. Na tamní antuce si v prvním kole snadno poradil s Ernestsem Gulbisem z Lotyšska ve dvou setech 6:4, 6:1.

Velký pondělní souhrn: Rohan a Choupenitch zajistili české výpravě první medaile

Česká výprava získala na olympijských hrách první medaile. Kanoista Lukáš Rohan bral stříbro, šermíř Alexander Choupenitch bronz. Favoritem na cenný kov byl také biker Ondřej Cink, naděje mu ale v závodě v cross country vzal defekt zadního kola. Do osmifinále tenisového turnaje postoupily Markéta Vondroušová, Barbora Krejčíková a Karolína Plíšková, naopak obhájkyně bronzu z Ria Petra Kvitová v Tokiu skončila.

Krejčíková, Vondroušová i Plíšková jsou v osmifinále, Kvitová už dohrála

Se soupeřkami neměly větší potíže a mohou se těšit na další fázi olympijského turnaje: Barbora Krejčíková zvítězila ve druhém kole nad Kanaďankou Leylah Annie Fernandezovou po setech 6:2 a 6:4 a zahraje si s Belindou Bencicovou, Markéta Vondroušová si zase poradila s Rumunkou Mihaelou Buzarnescuovou 6:1 a 6:2 a čeká ji Japonka Naomi Ósakaová. Proti Carle Suárezové uspěla v delší bitvě 6:3, 6:7, 6:1 Karolína Plíšková. Naopak Petra Kvitová podlehla Belgičance Alison van Uytvanckové 7:5, 3:6, 0:6.

Kopřiva je po životním turnaji v Gstaadu poprvé ve druhé stovce žebříčku ATP

Po životním turnaji v Gstaadu se tenista Vít Kopřiva dostal ve světovém žebříčku poprvé do druhé stovky. Čtyřiadvacetiletý rodák z Bílovce došel na švýcarské antuce při své premiéře v hlavní soutěži ATP do semifinále a v dnešním novém pořadí se posunul z 249. místa na 199. pozici. Jeho norský přemožitel a pozdější vítěz turnaje Nor Casper Ruud zůstal čtrnáctý.

Českému tenisu se daří. V Tokiu postoupili všichni reprezentanti

Český tenis zažívá v Japonsku dobré časy. V neděli postoupila všechna česká jména. Karolína Plíšková jde dál ve dvouhře i čtyřhře s Markétou Vondroušovou. Uspěla také Petra Kvitová a deblový pár Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková. A úspěšný český den podpořil také Tomáš Macháč.

Byla to docela prádelna, ale výhra se počítá, řekla Kvitová

Pět let uteklo tenistce Petře Kvitové jako voda a dnes začala svoji čtvrtou a nejspíše poslední pouť olympijským pavoukem. A úspěšně po vítězství 6:4 a 6:3 nad Italkou Jasmine Paoliniovou. Kvitové, která je navíc astmatička, dělalo počasí problémy, ale po měsíčním půstu konečně zapsala výhru.

Bartyové nevyšel vstup do turnaje a v Tokiu ve dvouhře nečekaně končí

Nejvýše nasazená tenistka olympijského turnaje Ashleigh Bartyová vypadla v Tokiu hned v 1. kole. Světová jednička podlehla Španělce Saře Sorribesové 4:6 a 3:6.

Kopřiva skončil v Gstaadu v semifinále. Stopku mu vystavil Ruud

Tenista Vít Kopřiva prohrál na turnaji v Gstaadu s Norem Casperem Ruudem 3:6 a 0:6. Čtyřiadvacetiletý český hráč se při svém debutu v hlavní soutěži na okruhu ATP probil z kvalifikace až do semifinále.

Vondroušová i přes zákaz šla utěšit soupeřku. Snad nedostanu pokutu, řekla

Na jednu stranu spokojená z vlastního postupu, na druhou smutná kvůli osudu soupeřky. Markéta Vondroušová měla po premiérovém vítězství na olympijských hrách v Tokiu smíšené pocity. Její protihráčka Kiki Bertensová totiž odehrála poslední duel dvouhry v kariéře a Češka ji po utkání navzdory doporučením šla dokonce obejmout.

Vítězné tažení turnajem prodlouženo, Kopřiva deklasoval Ymeru

Tenista Vít Kopřiva prodloužil vítěznou šňůru na turnaji v Gstaadu. Ve čtvrtfinále přehrál český hráč při debutu v hlavní soutěži turnaje ATP Švéda Mikaela Ymera 6:1 a 6:0.

Kopřiva vyřadil v Gstaadu nasazenou jedničku Shapovalova

Vít Kopřiva při premiéře v hlavní soutěži na okruhu ATP vybojoval v Gstaadu už druhou výhru a postoupil do čtvrtfinále. Ve druhém kole získal skalp Kanaďana Denise Shapovalova, turnajovou jedničku zdolal 2:6, 6:3, 6:2.

Olympijský turnaj v tenise byl rozlosován. Plíšková půjde na Cornetovou, Kvitovou čeká Paoliniová

České tenistky a Tomáš Macháč znají své soupeře v olympijském turnaji. V prvním kole bude hrát Karolína Plíšková z pozice páté nasazené s Francouzkou Alizé Cornetovou. Los také určil, že bronzová medailistka z Ria 2016 Petra Kvitová nastoupí coby desítka proti Itace Jasmine Paoliniové. Osmá nasazená Barbora Krejčíková má za soupeřku Kazašku Zarinu Dijasovou a Markétu Vondroušovou čeká šestnáctá nasazená Kiki Bertensová z Nizozemska. Jediný český zástupce mezi muži Macháč se střetne s Portugalcem Joaem Sousou.

Veselý se s turnajem v Umagu loučí po prvním kole, nestačil na Giannessiho

Vyřazení v prvním kole kouše na antukovém turnaji v Umagu tenista Jiří Veselý. S Italem Alessandrem Giannessim, který do hlavní soutěže postoupil z kvalifikace, prohrál 6:7 a 5:7. Česká jednička tak nenavázala na předchozí tři turnaje ATP, kde dokázala úvodní kolo zvládnout.

Krejčíková je po pražském triumfu už 11. hráčka světa a česká dvojka

Barbora Krejčíková se po triumfu na Prague Open posunula na 11. příčku světového žebříčku. Vítězka Roland Garros tak dosáhla na zatím nejlepší umístění v singlové kariéře, a posunula se tak do pozice čské dvojky.

Hrát na nejvyšší úrovni je mi inspirací, uvedla Krejčíková

Klid, vyrovnanost a především radost ze hry čiší na dvorci z Barbory Krejčíkové. Po triumfu na Roland Garros je sama překvapená ze své hry. Svoji formu potvrdila i na Prague Open, kde jasně přehrála Terezu Martincovou.

Naše hry se doplňují a máme pohodu, soudí Hradecká s Bouzkovou

České deblistky Lucie Hradecká a Marie Bouzková zvítězily ve finále čtyřhry na letošním Prague Open nad Ninou Stojanovičovou a Viktórií Kužmovou 7:6 a 6:4. Ačkoliv se do letošního dubna prakticky neznaly, podařilo se jim sehrát a vytvořit elitní deblový pár. Ze čtyř turnajů si připsaly dva tituly, jedno finále a grandslamové čtvrtfinále.