Novinky ze světa tenisu

Sportovní zpravodajství ČT

Zpravodajství

Kvitová je v Římě po divokém průběhu ve druhém kole, Muchová se odhlásila

Tři týdny před Roland Garros zahájila Petra Kvitová vítězně antukový turnaj v Římě. Po pomalejším rozjezdu totiž otočila zápas s Magdou Linetteovou a je ve druhém kole. Jedenáctá nasazená v úvodní sadě chybovala a získala jediný gem, poté však Polce nadělila "kanára" a převahu proměnila ve výhru 1:6, 6:0 a 6:2. V italské metropoli naopak nebude startovat Karolína Muchová, která se chce dát před grandslamem v Paříži zdravotně do pořádku.

Kvitová je opět v nejlepší desítce světového žebříčku

Po čtvrtfinálové účasti na antukovém turnaji v Madridu se tenistka Petra Kvitová opět vrátila do nejlepší světové desítky žebříčku. V novém pořadí WTA je těsně za Karolínou Plíškovou, která po vyřazení ve 2. kole zůstala devátá. Vedení opět zvýšila Australanka Ashleigh Bartyová, poražená finalistka má na druhou Naomi Ósakaovou z Japonska náskok již 2440 bodů.

S madridskou antukou si nejlépe potykal Zverev. Získal čtvrtý titul z kategorie Masters

Antukový turnaj kategorie Masters v Madridu vyhrál Němec Alexandr Zverev, jenž ve finále porazil Itala Mattea Berrettiniho po velkém boji 6:7, 6:4, 6:3. Zverev vyhrál v Madridu už v roce 2018. Nyní míří na turnaj do Říma.

Challenger na Štvanici vyhráli Nizozemec Griekspoor a Němka Niemeirová

Na tradičním tenisovém místě – pražské Štvanici – proběhl 21. ročník ATP Challengeru 1. ČLTK Open. Mužskou část turnaje ovládl Nizozemec Tallon Griekspoor. V kategorii žen došlo k překvapení, když finále vyhrála Němka Jule Niemeirová, která do hlavní části musela projít kvalifikací.

Čtyřhra v Madridu má opět české vítězky. Titul tentokrát ovládly Krejčíková se Siniakovou

Loni vítězství na madridském turnaji ve čtyřhře slavila Barbora Strýcová a i letos trofej pro šampionky poputuje do Česka. Podnik v hlavním španělském městě ovládly Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Nasazené dvojky ve finále porazily Kanaďanku Gabrielu Dabrowskou a Demi Schuursovou z Nizozemska ve dvou setech 6:4 a 6:3. Ve dvouhře nečekaně slavila triumf Aryna Sabalenková, která ve finále porazila světovou jedničku Ashleigh Bartyovou 6:0, 3:6, 6:4.

Znají nás, ale stejně je zaskočíme, pochvalovala s Krejčíková po triumfu se Siniakovou

Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou zaznamenaly další významný úspěch. V Madridu vyhrály hodnotný turnaj série WTA. Ve finále vyprovodily z dvorce Kanaďanku Gabrielu Dabrowskou a Demi Schuursovou z Nizozemska 6:4 a 6:3. Přestože soupeřky jejich hru už dobře znají, dokážou je stále zaskočit. Letos tak dosáhly na druhý titul v deblu, celkově jich mají na kontě sedm. V únoru na Australian Open navíc padly až ve finále.

Vrbenský si finále štvanického challengeru opět nezahraje, skončil v semifinále

Opáčko z loňska má za sebou Michael Vrbenský. Na antukovém challengeru I.ČLTK Prague Open na Štvanici skončil v semifinále. Nad síly posledního českého tenisty byl Němec Oscar Otte, který zvítězil dvakrát 6:3.

Nadal prohrál v madridském čtvrtfinále se Zverevem

Alexander Zverev potřetí za sebou porazil Rafaela Nadala a postoupil do semifinále antukového turnaje v Madridu. Čtyřiadvacetiletý hráč zvítězil nad světovou dvojkou 6:4, 6:4 a jeho dalším soupeřem bude Rakušan Dominic Thiem.

Vrbenský je na štvanické antuce opět po roce v semifinále

Stejně jako loni postoupil jednadvacetiletý tenista Michael Vrbenský v rámci challengeru na pražské Štvanici do semifinále. V českém derby porazil o dva roky staršího Víta Kopřivu 6:1, 6:4 a o své největší finále v kariéře bude v sobotu bojovat proti Němci Oscarovi Ottemu.

Bartyová si v Madridu zahraje poprvé o titul, ve finále jsou i Krejčíková se Siniakovou

Čtvrté finále v sezoně si zahraje světová jednička Ashleigh Bartyová v Madridu. Čtvrtfinálová přemožitelka Petry Kvitové v semifinále vyřadila španělskou tenistku Paulu Badosaovou 6:4, 6:3 a oplatila jí tak únorovou porážku v Charlestonu. Finále čtyřhry si zahrají Krejčíková se Siniakovou, které v semifinále porazily Bencicovou s Teichmannovou 2:0 na sety. Mezi muži postupuje Nadal, zatímco dvojka turnaje, Medveděv, nestačila na Garina z Chile.

Kvitová si semifinále v Madridu nezahraje, končí i Muchová

Úspěšné tažení Petry Kvitové i Karolíny Muchové na antukovém turnaji v Madridu se zastavilo ve čtvrtfinále. Dvojnásobná wimbledonská šampionka prohrála se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou z Austrálie po setech 1:6, 6:3 a 1:6. Muchová se musela sklonit před Anastasií Pavljučenkovovou z Ruska, které podlehla 6:7 a 6:7. V mužské části turnaje prošli dál v klidu favorité Nadal, Medveděv i Tsitsipas.

Muchová se v Madridu probila do čtvrtfinále

Karolína Muchová vydřela postup do čtvrtfinále antukového turnaje v Madridu. Česká hráčka zdolala Řekyni Marii Sakkariovou 6:0, 6:7 a 7:5 za dvě hodiny a 35 minut. Utkání skončilo deset minut před půlnocí a Muchová nemá příliš času na regeneraci, protože už ve středu se po 15. hodině utká o semifinále s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou.

Strýcová vzpomíná na kariéru: Byla to jízda na horské dráze

Symbolicky na trávě, i když vsedě, oznámila tenistka Barbora Strýcová konec kariéry. K zelenému pažitu se vztahují její největší úspěchy v ikonickém Wimbledonu, ke kterým ve dvouhře i čtyřhře došla především díky své pestré hře.

Strýcová definitivně končí kariéru, rozlučku plánuje na kurtu

Velké tenisové loučení. Barbora Strýcová dala v 35 letech sbohem kariéře. Vítězka čtyřhry z Wimbledonu je těhotná a po narození prvního potomka už se neplánuje vrátit na turnaje. Ráda by se ale ještě rozloučila s fanoušky v posledním utkání, nejlépe ve Wimbledonu.

Kvitová si v Madridu poradila s Kuděrmětovovou a čeká na soupeřku ve čtvrtfinále

Bitva o postup do čtvrtfinále turnaje v Madridu měla sladký konec pro Petru Kvitovou. Česká tenistka na španělské antuce porazila ve třech setech Veroniku Kuděrmětovovou z Ruska 6:3, 4:6 a 6:4 a jako první postoupila mezi posledních osm tenistek ve španělské metropoli. O  semifinále bude hrát s první hráčkou světa Ashleigh Bartyovou z Austrálie, kerá vyřadila Igu Šwiatekovou z Polska.

Muchová v Madridu zaskočila Ósakaovou, Karolína Plíšková vypadla

Takový skalp se počítá. A to velice. Karolína Muchová totiž vyřadila na antukovém turnaji v Madridu světovou dvojku Naomi Ósakaovou. Semifinalistka Australian Open Japonku porazila 6:4, 3:6, 6:1 a postoupila do osmifinále. Její další soupeřkou bude Maria Sakkariová z Řecka. Karolína Plíšková vypadla ve 2. kole, když nestačila na Anastasii Pavljučenkovovou 0:6, 5:7.

Mentální přípravu mám lepší a propracovanější, řekla Muchová po skalpu Ósakaové

Třetí utkání v sezoně proti soupeřce z top 10 žebříčku WTA, třetí vítězství. Z Karolíny Muchové se stává postrach elitních tenistek. Na antuce v Madridu si tentokrát poradila se světovou dvojkou Naomi Ósakaovou z Japonska a postoupila do osmifinále.

Kvitová porazila Kerberovou a v Madridu je v osmifinále

Petra Kvitová má Madrid ráda a na turnaji zůstává. Na antuce porazila Němku Angelique Kerberovou 6:4, 7:5 a postoupila do osmifinále. V něm čeká trojnásobnou vítězku Ruska Veroniku Kuděrmětovovou, která přehrála 6:4, 6:3 turnajovou sedmičku, a obhájkyni titulu z roku 2019 Kiki Bertensovou z Nizozemska.

Muchová je v Madridu ve druhém kole, dál jde i Karolína Plíšková

Vstup do antukového turnaje v Madridu se Karolíně Muchové podařil na výbornou. V prvním kole totiž porazila Číňanku Wang Čchiang 6:1 a 6:3. Karolína Plíšková otočila zápas s Cori Gauffovou a mladou Američanku po dvouhodinovém boji zdolala 5:7, 6:3, 6:2.

Bouzková vzdala Kvitové, tu čeká Kerberová po porážce Vondroušové. Končí i Krejčíková

Petra Kvitová postoupila v Madridu do 2. kola poté, co za stavu 6:2 a 2:3 krajanka Marie Bouzková vzdala kvůli poranění palce pravé ruky. Kvitovou tak čeká Němka Angelique Kerberová, které podlehla Markéta Vondroušová při své premiéře na antukovém turnaji v prvním kole po setech 6:7 a 1:6. Na turnaji končí i Barbora Krejčíková, domácí držitelce divoké karty Paule Badosaové podlehla 1:6, 5:7.