Sportovní stipendia na univerzitách v USA

Sportuješ a zároveň sníš o vzdělání, které by ti otevřelo dveře do celého světa? Pak je tato akce určená právě pro tebe! Přijď za námi 30. ledna 2024 do Amerického centra a zjisti více o možnostech a podmínkách pro získání sportovních stipendií na univerzitách v USA. Diskutuj se zakladatelkou agentury Stipendia.cz, bývalou tenistkou Monikou Mertovou, absolventkou Lynn University na Floridě, bývalou reprezentantkou ve veslování a absolventkou Washington State University Danielou Nacházelovou a zástupcem českého velvyslanectví v USA Janem Woskou.

30.01.2024 - 17:00
AMERICKÉ CENTRUM, Tržiště 13, Praha 1
Vstupné: Zdarma - registrace nutná - ZDE

Přednášet budou:

Od 17:00  Ing. Monika Mertová, MBA , zakladatelka agentury Stipendia.cz ,

Od 18:00  Mgr. Daniela Nacházelová, spisovatelka, bývalá vrcholová veslařka, podnikatelka

Od 19:00  JUDr. Jan Woska, kulturní atašé Velvyslanectví ČR ve Washingtonu

Ing. Monika Mertová, MBA, zakladatelka Stipendia.cz

Monika Mertová popíše americký univerzitní systém, základní pravidla sportovních univerzitních asociací, celý proces a podmínky pro přijetí na univerzitu v USA. Představí možnosti získání sportovních a akademických stipendií. Agentura  Stipendia.cz je největším českým zprostředkovatelem sportovních a akademických stipendií na univerzitách v USA s téměř dvacetiletou historií..

Mgr. Daniela Nacházelová, spisovatelka, bývalá vrcholová veslařka, podnikatelka

Daniela Nacházelová, studentka Sportovní diplomacie při Českém olympijském výboru vám na svém osobním příběhu ukáže možnosti spojení sportu a vzdělání na americké univerzitě Washington State, kde Daniela studovala a veslovala za tým Cougars.

Daniela po svém návratu do České republiky využila nově nabitých vědomostí a založila si firmu na prodej funkčních trenažérů.  Daniela nadále aktivně pomáhá mladým sportovcům z veslařské komunity v získávání stipendií na americké univerzity, protože věří, že kvalitní vzdělání je nejlepší investice do budoucí generace sportovců, ze kterých později vyrostou lídři naší země.

JUDr. Jan Woska, kulturní atašé Velvyslanectví ČR ve Washingtonu

Zástupce české ambasády ve Washingtonu představí její vybrané aktivity na půdě sportovní diplomacie a spolupráci s českými sportovci v USA. Rozvede jeho zkušenosti s česko-americkou univerzitní spoluprací a příležitostmi, které nabízí. Závěrem Jan Woska načrtne schéma českých zastupitelských úřadů v USA i dalších záchytných míst pro české občany, včetně početné krajanské komunity.