Rozhovor s vítězkou Prague Open Dominikou Šalkovou

Dominika Šalková ovládla letošní Prague Open na Štvanici, když turnaj kategorie ITF75 vyhrála v singlu i deblu. Po dnešním finále dvouhry, ve kterém přehrála Polku Maju Chwaliňskou 6:3 a 6:0, nám poskytla exkluzivní rozhovor.

Čekala jste, že budete hrát finále na tak významném turnaji s bohatou historií, jakým je Prague Open?

Ne že bych to nečekala, snažila jsem, protože všechno je možné. Jsem hlavně ráda, že jsem zde předvedla dobrý tenis a že jsem to dokázala dotáhnout do konce jak v singlu, tak v deblu. Vyhrát takhle v Česku na domácí půdě je ještě o to hezčí a jsem za to moc ráda, že jsem takový turnaj vyhrála.

Jaké jsou vaše další cíle, např. na blížícím se Roland Garros?
Na Roland Garros mě čeká kvalifikace a kdyby se mi podařilo kvalifikovat se, tak by to bylo výborné. A samozřejmě uhrát pak něco v hlavní. Ale tam půjdu zápas po zápase. A jinak bych chtěla stoupat žebříčkem, abych byla výš a výš, ale hlavně abych si užívala zápasy a zlepšovala se na kurtu.

Dominika Šalková při finále Prague Open

Jaké máte tenisové sny?
Asi jako každý, chtěla bych vyhrát grandslam nebo být hodně vysoko. Jinak jdu turnaj po turnaji a pokud bych se dostala někam do „dvacítky“ a vyhrála nějaké velké turnaje, tak určitě toto jsou moje cíle, ale jdu krok po kroku.

A jaký grandslam byste nejraději vyhrála?
Nejraději bych vyhrála Australian Open, které se mi zatím líbilo asi nejvíce. To by bylo výborné..

Kdo tvoří váš tým, který vám pomáhá na cestě za vašimi cíli?
Jednak je to agentura Sport Towers Prague, která mě zastupuje, dále můj táta, tenisový trenér p. Zíb, kondiční trenér p. Černý a tenisový klub TK Sparta Praha, který mi vždy pomůže, když něco potřebuji. Teď během turnaje jsem tam např. přejížděla na masáže k p. Mlejnskému.

Kdo je váš tenisový vzor?
Z hráčů byl vždy mým vzorem Novak Djokovič a z hráček se mi teď líbí rychlá hra Sabalenky. Z Češek se mi vždy líbilo, jak hrála Petra Kvitová.

Koho ráda posloucháte, kdo je váš oblibený hudebník?
Poslouchám teď hodně Giant Rooks, dále The Neighbourhood, Arctic Monkeys nebo Chase Atlantic. Dále také The Weeknd, na tom jsem byla dokonce na koncertu. Takže tohle je takový můj playlist, který jede dokola, ale často se mění.

A na závěr, jaký máte oblíbený film?
To je težké. Vždy, když se mě někdo zeptá, tak absolutně nevím. Ale když tak přemýšlím, tak asi Hunger Games. :-)

Dominika Šalková s manažery zastupující agentury Sport Towers Prague Simonou Skořepovou a Jakubem Svobodou

Autor: -kuas-

Foto: archiv STP