Zajímavosti ze světa tenisu

Novinky ze světa tenisu

Video - Sestřih zápasu Ruud/Djokovič - finále Turnaje mistrů

Novak Djokovič porazil ve finále Turnaje mistrů Caspera Ruuda 7:6, 6:3. Titul ze závěrečné akce sezóny získal již pošesté a vyrovnal tak rekord Rogera Federera.

Víte, že...

Víte, že...

Otec, strýc i teta Novaka Djokoviče byli závodními lyžaři? Otec hrál také fotbal a chtěl, aby z Novaka byl fotbalista nebo lyžař.

Citát dne

Citát dne

„Bylo to pro mě hodně emotivní, získal jsem jeden z nejsilnějších tenisových zážitků. Skvěle se o nás starali, divácká podpora byla enormní. Strašně moc jsem si to užil.“ Jiří Lehečka hodnotí účast na Turnaji mistrů do 21 let, kde se probojoval do finále

Video - Sestřih zápasu Ruud/Nadal - Turnaj mistrů

Rafael Nadal si sice vítězstvím nad Ruudem postup do semifinále Turnaje mistrů již nemohl zajistit, přesto ukázal, že je stále velký bojovník a připsal si v posledním zápase první výhru na turnaji.

Video - Dramatický třetí set v zápase Ruud/Fritz - Turnaj mistrů

Casper Ruud po dramatickém vítězství 6:3, 4:6, 7:6 nad Američanem Taylorem Fritzem postoupil do semifinále Turnaje mistrů. Ruud v tie-breaku rozhodujícího setu vedl už 5:1 a následně nevyužil dva mečboly, aby nakonec vyhrál 8:6.

Zpravodajství

Krejčíková stále nemůže trénovat naplno kvůli zánětu v zápěstí, plánuje hrát méně zápasů

Barboru Krejčíkovou stále omezuje zánět v zápěstí, kvůli kterému v listopadu na poslední chvíli zrušila svůj start na finálovém turnaji o Pohár Billie Jean Kingové. Bývalá světová dvojka zatím neví, kdy bude moct naplno trénovat. V příští sezoně chce ale raději hrát méně zápasů.

Kanaďané ve finále přehráli Austrálii. Davis Cup je poprvé jejich

Kanadští tenisté jsou poprvé vítězi Davisova poháru. Tým kapitána Franka Dancevice rozhodl finále týmové soutěže proti Austrálii už ve dvouhrách a zvítězil 2:0.

Tenisté se v kvalifikaci o postup na finále Davis Cupu utkají s Portugalskem

Čeští tenisté se utkají v kvalifikaci o postup na finálový turnaj Davisova poháru v roce 2023 s Portugalskem. Hrát se bude od 3. do 4., nebo od 4. do 5. února na kurtech soupeře. Rozhodl o tom dnešní los v Málaze. "Los je příznivý. Soupeři mohli být příjemnější, ale byly tam i těžší týmy. Ve hře byly také daleké výlety, například do Kolumbie," řekl kapitán Jaroslav Navrátil.

Auger-Aliassime režíroval postup Kanaďanů do finále Davis Cupu

Soupeřem Australanů budou v nedělním finále Davisova poháru Kanaďané. Reprezentace ze země javorového listu totiž ve španělské Málaze zdolala v semifinále 2:1 Itálii a v prestižní týmové soutěži si zahraje o premiérový titul. Ziskem dvou bodů se o to postaral Felix Auger-Aliassime.

Austrálie je po 19 letech ve finále Davis Cupu, ve čtyřhře rozhodli Thompson s Purcellem

Finále letošního ročníku Davisova poháru si ve španělské Málaze zahrají Australané. O zisk cenné trofeje budou usilovat poprvé po 19 letech poté, co v úvodním semifinále porazili po obratu Chorvatsko 2:1.

Posledními semifinalisty Davis Cupu jsou Kanaďané. O postupu rozhodli až ve čtyřhře

Posledními semifinalisty Davis Cupu se stali tenisté Kanady. Na závěrečném turnaji v Málaze porazili Německo v rozhodující čtyřhře a doplnili svého sobotního soupeře Itálii a dvojici Austrálie - Chorvatsko.

Italové napodobili Australany a Chorvaty. Zahrají si semifinále Davis Cupu

Italští tenisté si jako třetí v pořadí zajistili místo v semifinále Davisova poháru. Ve čtvrtfinále porazili USA 2:1 a o finále se utkají s vítězem závěrečného duelu mezi Německem a Kanadou. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Austrálie a Chorvatsko.

Čilič s Čoričem zastínili Španěly. Semifinále Davis Cupu bude hrát Chorvatsko

Chorvatští tenisté postoupili přes Španělsko do semifinále Davis Cupu. Borna Čorič a Marin Čilič vyhráli dvouhry a čtyřhra se už hrát nemusela. V pátečním semifinále Chorvaté narazí na Austrálii.