Flashnews dne/týdne: Barbora Strýcová porodila na Den matek holčičku. Dostala jméno Josefína.

Novinky ze světa tenisu

Víte, že...

Víte, že...

Tommy Robredo, který dnes slaví 42. narozeniny, v prvním střetnutí s českým hráčem Bohdanem Ulihrachem zvítězil 6:0, 6:0? Bylo to v roce 2000 v semifinále turnaje v italské Barlettě.

Citát dne

Citát dne

„Jakub Menšík je vážně blázen. V pouhých 18 letech má skalp druhého hráče top 10 a Dimitrova porazil při svém prvním turnaji ATP na antuce. To je úplně jiný level. Ten kluk má v sobě něco zvláštního a brzy zazáří i na velkém turnaji.“ Šéfredaktor tenisového webu Punto de break José Morón předpovídá Jakubovi Menšíkovi velkou budoucnost

Video - Sestřih 4. dne ATP turnaje v Madridu

Rafael Nadal porazil v Madridu ve strhujícím zápase Alexe de Minaura a vrátil mu tak týden starou porážku z Barcelony. Zazářil také Jakub Menšík, který vyřadil světovou desítku Grigora Dimitrova.

Citát dne

Citát dne

„Před začátkem sezony jsem si dal předsevzetí, že chci být do 80. místa, což se mi splnilo na konci února. Měl jsem v plánu hrát kvalifikace grandslamů a challengery a najednou jsem tady. Je to příjemná změna.“ Jakub Menšík na turnaji v Madridu, kde postoupil do 2. kola

Video - Trénink Rafaela Nadala v Madridu

Rafael Nadal se připravuje na zítřejší start v Madridu, kde se divákům představí naposledy v kariéře. Soupeřem mu bude šestnáctiletý Američan Darwin Blanch.

Tenis news

powered by Surfing Waves

Kuriozita

Zpravodajství

Na challengeru v Prostějově se představí i Šafářová, zahraje si netradiční exhibici s manželem

Daviscupoví reprezentanti Tomáš Macháč, Jakub Menšík a Vít Kopřiva mohou být hlavními českými taháky 31. ročníku prostějovského tenisového challengeru UniCredit Czech Open. Záležet ale bude na jejich účinkování v souběžně hraném Roland Garros. Pořadatelé turnaje lákají také na exhibici Lucie Šafářové s Tomášem Plekancem proti Kristýně Plíškové a Janu Kollerovi. Turnaj se odehraje od 3. do 8. června, titul bude obhajovat Dalibor Svrčina.

Djokovič v Římě narazil na raketu Chilana Tabila

Novak Djokovič vypadl na turnaji v Římě nečekaně už ve třetím kole. Srbský tenista prohrál za 67 minut s Alejandrem Tabilem z Chile 2:6, 3:6.

Nosková a Vondroušová v Římě dohrály, končí i Nadal

Linda Nosková na římské antuce do osmifinále nepostoupila. Česká tenistka ve 3. kole podlehla sedmé nasazené Číňance Čeng Čchin-wen 6:3, 1:6, 2:6. Skončila také Markéta Vondroušová. Světová šestka podlehla ve 3. kole Rumunce Soraně Cirsteaové 6:7, 3:6. Už ve druhém kole se s turnajem Masters rozloučil Rafael Nadal. Sedmatřicetiletý Španěl podlehl světové devítce Hubertu Hurkaczovi 1:6, 3:6.

Siniaková do třetího kola v Římě nepostoupila, prohrála s Mertensovou

Kateřina Siniaková v den 28. narozenin nepostoupila do třetího kola antukového turnaje v Římě. Belgičance Elise Mertensové podlehla za hodinu a 37 minut 1:6, 4:6. Česká reprezentantka prohrála s turnajovou sedmadvacítkou i popáté v kariéře. První zápas po takřka měsíční pauze zvládl první hráč světového žebříčku Novak Djokovič, který po pomalejším rozjezdu porazil Francouze Corentina Mouteta 6:3, 6:1.

Olympijské obnovení spolupráce. Siniaková a Krejčíková budou v Paříži obhajovat zlato

Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková budou obhajovat na olympijských hrách v Paříži deblové zlato z Tokia. Siniaková to uvedla pro CANAL+ Sport. České hráčky obnoví v Paříži spolupráci, kterou přerušily loni v listopadu po finálovém turnaji o Pohár Billie Jean Kingové.

Smůla pro Lehečku. Má zlomený bederní obratel a přijde o Roland Garros

Podezření se potvrdilo. Tenista Jiří Lehečka utrpěl únavovou zlomeninu bederního obratle a přijde o Roland Garros. Webům iDNES.cz a iSport.cz to řekl trenér Michal Navrátil. Druhý grandslamový turnaj sezony začne v Paříži 26. května.

Nosková s Vondroušovou se v Římě probily do 3. kola

Markéta Vondroušová a Linda Nosková postoupily na antukovém turnaji v Římě do třetího kola. Šestá nasazená wimbledonská šampionka Vondroušová zdolala Rumunku Anu Bogdanovou až za dvě a půl hodiny 6:2, 3:6, 6:4. Devatenáctiletá Nosková vstoupila do soutěže vítězstvím 6:3, 7:6 nad domácí Lucrezií Stefaniniovou.

Bartůňková měla pozitivní test na trimetazidin. Dopingové obvinění odmítá

Nikola Bartůňková měla pozitivní dopingový test na trimetazidin a má dočasně pozastavenou činnost. Osmnáctiletá česká tenistka nemůže nyní startovat na žádných turnajích pořádaných ITF a WTA. Bartůňková pochybení odmítla.