Zajímavosti ze světa tenisu

Flashnews dne/týdne: Rafael Nadal potvrdil účast pro letošní Laver Cup, který se odehraje 20.-22. září v Berlíně.

Novinky ze světa tenisu

Video - Trénink Rafaela Nadala v Madridu

Rafael Nadal se připravuje na zítřejší start v Madridu, kde se divákům představí naposledy v kariéře. Soupeřem mu bude šestnáctiletý Američan Darwin Blanch.

Video - Sestřih zápasu Federer/Berdych - Když Federer vyhrál Madrid na "modré antuce"

V Madridu pořadatelé experimentovali v roce 2012 s barvou antuky, kterou obarvili na modro. Titul tehdy získal Roger Federer, který ve finále porazil Tomáše Berdycha.

Citát dne

Citát dne

„Chci si užít každou vteřinu. Už jen fakt, že tady můžu být, je pro mě hrozně nabíjející. Vím, jak na tom jsem, musím být realista. Budu hrát tak dlouho, dokud budu mít pocit, že to má cenu. Tenis mě stále baví.“ Rafael Nadal takto mluvil o návratu na turnaji Barceloně

Video - Sestřih zápasu Nadal/Cobolli - 1. kolo v Barceloně

Dlouho očekávaný a několikrát odkládaný návrat "antukového krále" se vydařil. Rafael Nadal si v 1. kole v Barceloně poradil s Italem Flaviem Cobollim po setech 6:2 a 6:3.

Zápas dne - Nadal/Cobolli - 1. kolo v Barceloně

Rafael Nadal se dnes představí v posledním zápase na centrkurtu v Barceloně (ne dříve než v 16 hod.) domácím fanouškům! Soupeřem mu bude italský tenista Flavio Cobolli, se kterým se dosud neutkal. Jedná se o první turnaj Rafy od ledna a první antukový ostrý zápas od Roland Garros 2022.

Tenis news

powered by Surfing Waves

Kuriozita

Zpravodajství

Alcaraz v Madridu tituly z posledních dvou let neobhájí, Rybakinová odvrátila dva mečboly

Carlos Alcaraz na Masters v Madridu třetí titul za sebou nezíská. Druhý nasazený vítěz předchozích dvou ročníků, jenž na domácím turnaji zahájil antukovou sezonu po měsíční zdravotní pauze, ve čtvrtfinále podlehl Andreji Rubljovovi z Ruska 6:4, 3:6, 2:6. V turnaji nepokračuje ani první nasazený Jannik Sinner, který odstoupil den před svým čtvrtfinálovým duelem kvůli zranění. Přemožitelka české tenistky Sáry Bejlek Jelena Rybakinová zvládla na španělské antuce i další kolo a je v semifinále.

Cenný triumf Lehečky. Jako první Čech dokázal porazit na antuce Nadala

Jiří Lehečka na antuce v Madridu porazil v prvním vzájemném utkání 7:5, 6:4 bývalou světovou tenisovou jedničku Rafaela Nadala ze Španělska a postoupil do čtvrtfinále. O premiérové semifinále na turnajích kategorie Masters se dvaadvacetiletý český tenista střetne s čtvrtým hráčem světového žebříčku Daniilem Medvěděvem z Ruska.

Španělky, nebo Polky? Češky už ví, na koho můžou narazit ve čtvrtfinále BJK Cupu

Ve čtvrtfinále turnaje o Pohár Billie Jean Kingové si české tenistky zahrají buď proti domácím Španělkám, nebo Polkám. Rozhodl o tom úterní los v Londýně.

Lehečka postoupil v Madridu do osmifinále a poprvé se utká s Nadalem, Menšík skrečoval

Roli favorita ustál a osmifinále ho na antukovém podniku v Madridu nemine. Jiří Lehečka zdolal Brazilce Thiaga Monteira 6:4, 7:6 a v dalším kole narazí poprvé v kariéře na dvaadvacetinásobného grandslamového vítěze Španěla Rafaela Nadala. Další z českých tenistů Jakub Menšík vzdal kvůli problémům s rukou utkání s Kanaďanem Felixem Augerem-Aliassimem v momentu, kdy prohrával 1:6, 0:1. S turnajem se rozloučila i Sára Bejlek.

Bejlek je v Madridu v osmifinále, Vondroušová prohrála

Osmnáctiletá Sára Bejlek pokračuje na turnaji v Madridu ve vítězném tažení. Ve třetím kole porazila česká tenistka 6:3, 6:1 Američanku Ashlyn Kruegerovou a postoupila do osmifinále. Její další soupeřkou bude Jelena Rybakinová z Kazachstánu. Naopak se nedařilo wimbledonské vítězce Markétě Vondroušové. A po prohře 5:7, 1:6 s šestnáctiletou Ruskou Mirrou Andrejovovou se s turnajem loučí.

Lehečka se po pauze vrátil vítězně, v Madridu si poradil s Medjedovičem. Menšík vyřadil bývalou světovou trojku

Úspěšný vstup do antukové sezony zaznamenal český tenista Jiří Lehečka. V druhém kole turnaje Masters v Madridu si poradil se Srbem Hamadem Medjedovičem ve dvou setech. Lehečka strávil na kurtu hodinu a půl a po výsledku 7:5 a 6:4 postupuje. V dalším kole ho čeká Brazilec Thiago Monteiro.

Bejlek a Vondroušová postupují, naopak Nosková i Krejčíková v Madridu dohrály

Osmnáctiletá Sára Bejlek přidala na antukovém turnaji v Madridu druhou výhru na WTA Tour, ruskou tenistku Annu Kalinskou zdolala 6:1, 6:4. Uspěla i Markéta Vondroušová po vítězství 6:1, 6:3 nad Shelby Rogersovou. Do třetího kola naopak neprošla devatenáctiletá Linda Nosková, která prohrála s Ruskou Mirrou Andrejevovou 6:4, 3:6, 3:6. Nedařilo se ani Barboře Krejčíkové. Ta podlehla 6:2, 0:6, 2:6 Rumunce Cristianové.

Macháč zvládl v Madridu třísetový boj s Ruusuvuorim, v dalším kole je i Menšík

Roli favorita Tomáš Macháč ustál, ale řádně se zapotil. V úvodním kole turnaje v Madridu porazil 6:4, 1:6 a 6:2 Emila Ruusuvuoriho z Finska, jeho příštím soupeřem bude patnáctý hráč světa Američan Ben Shelton. A dařilo se i osmnáctiletému Jakubu Menšíkovi, který v letošní antukové premiéře zdolal 6:4, 7:6 Němce Yannicka Hanfmanna. Suverénně vstoupil do turnaje Rafael Nadal, jenž hraje v 37 letech zřejmě poslední sezonu.