V českém semifinále uspěla v Rokietnici Petra Cetkovská a zahraje si o titul

.

Petra Cetkovská si zahraje v nedělním finále na podniku kategorie ITF v polské Rokietnici. V ryze česky obsazeném semifinále zdolala třicetiletá hráčka o šest let mladší Martinu Boreckou poměrem 3:6, 7:6 a 6:2. Obě Češky nabídly divákům na centrálním dvorci tenisového areálu Sobota skvělý tenis, zápas trval dvě a čtvrt hodiny.

Do utkání vstoupila lépe mladší z obou tenistek. Čtyřiadvacetiletá Martina Borecká si jistěji držela vlastní podání a od stavu 2:2 na kurtu dominovala. Petře Cetkovské už dovolila jediný game a díky i na oko velmi pohlednému tenisu slavila v prvním setu úspěch – 6:3.

Duel vypadal a také se vyvíjel naprosto stejně jako předchozí utkání Martiny Borecké, ovšem tentokrát v opačném gardu. Zatímco ve čtvrtfinále prohrávala Martina s Nicole Vaidišovou o set a dva breaky, teď to byla ona, kdo se po vyhrané úvodní sadě dostal do komfortního vedení i v setu číslo dva. Nad Petrou Cetkovskou vedla 6:3, 3:0 a 40:15 a vše vypadalo na rychlý konec prvního semifinále. Petra se ale chytila své šance, vyhrála několik gamů v řadě a vynutila si ve druhém setu zkrácenou hru. V ní měla Martina Borecká za stavu 6:5 matchball, Petra Cetkovská ale skvěle zaservírovala a celý tiebreak dokázala otočit.

Aby nebylo podobností s utkání mezi Martinou Boreckou a Nicole Vaidišovou málo, velmi podobně se odehrával i třetí set prvního semifinále. Petra Cetkovská už pomalu získávala nad herně odpadávající rodačkou z Brandýsa nad Labem výhodu a tu přetavila ve vcelku poklidné třetí rozhodující dějství. Zkušená česká reprezentantka zvítězila po setech 3:6, 7:6 a 6:2 a v Rokietnici si zahraje o titul. Soupeřkou jí bude nasazená čtyřka turnaje, talentovaná Lotyška Jelena Ostapenková.

„V prvním setu jsem se necítila moc dobře po fyzické stránce. Můj pohyb nebyl dobrý, ale naštěstí jsem od druhé sady chytla lepší rytmus a dokázala utkání otočit. Martina ale odehrála skvělý zápas a celý turnaj," řekla v pozápasovém rozhovoru Petra Cetkovská. Finálové utkání začíná v Rokietnici zítra od 12.40.

Autor: Jan Belanský