Zajímavosti ze světa tenisu

Novinky ze světa tenisu

Zápas dne - Vrbenský/Lorenzi

Dnes se na challengeru Maia Open v Portugalsku utká v 1. kole kvalifikant Michael Vrbenský s Paolem Lorenzim, za dva týdny již devětatřicetiletým zkušeným Italem, který byl před třemi lety na 33. místě světového žebříčku (nyní 144.).

Video - Sestřih nejlepších úderů Novaka Djokoviče na Turnaji mistrů

Sestřih nejlepších úderů Novaka Djokoviče na Turnaji mistrů v Londýně.

Citát dne

Citát dne

"Šampionem musíte být v srdci." Chris Evert.

Video - Sestřih skvělých úderů Radka Štěpánka

Radek Štěpánek dnes slaví 42. narozeniny a při té příležitosti se připomeňme pár jeho skvělých úderů.

Video - Sestřih nejlepších úderů Rafy Nadala na Turnaji mistrů

Sestřih nejlepších úderů Rafaela Nadala na Turnaji mistrů v Londýně.

Zpravodajství

Jsem schopen dovést hráčky k velkým titulům, hlásí nový kouč Plíškové

Druhý týden tréninku pod vedením nového trenéra Saschi Bajina začala Karolína Plíšková a meta jejich spolupráce je jednoznačná. Německý stratég chce českou jedničku dovést k vysněnému grandslamovému titulu.

Ósakaovou dovedl ke grandslamovým triumfům, teď bude trénovat Plíškovou

Nastartovat bývalou první tenistku světového žebříčku má trenér Sascha Bajin. Německý kouč, jenž dovedl ke dvěma grandslamovým titulům japonskou tenistku Naomi Ósakaovou, nyní bude trénovat Karolínu Plíškovou. Světová šestka Plíšková představila Bajina prostřednictvím fotografie na sociálních sítích.

Je to obrovské povzbuzení do grandslamů, řekl Medveděv po titulu z Turnaje mistrů

Vítězstvím na Turnaji mistrů se Daniil Medveděv pasoval do role jednoho z favoritů na zisk grandslamového titulu v dohledné době. Ruský tenista v Londýně ukázal své schopnosti zejména proti elitní trojici Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem a do roku 2021 půjde s mnohem větším sebevědomím.

Djokovič vyrovnal Samprasův rekord, pošesté v kariéře uzavřel rok v čele žebříčku ATP

Kýžený šestý titul z Turnaje mistrů sice nezískal, přesto si Novak Djokovič jeden milník připsal. Pošesté v kariéře totiž uzavřel rok jako světová jednička a vyrovnal rekord Peta Samprase. Daniil Medvěděv zůstal po nečekaném vítězství v londýnské O2 areně čtyřkou, poražený finalista Dominic Thiem trojkou.

Medveděv v londýnském finále porazil Thiema a slaví titul z Turnaje mistrů

Tenista Daniil Medveděv vyhrál poprvé Turnaj mistrů a získal největší trofej v kariéře. Čtyřiadvacetiletý Rus ve finále porazil Rakušana Dominica Thiema 4:6, 7:6 a 6:4 a jako neporažený vítěz v Londýně vydělal 1,564 milionu dolarů, v přepočtu přes 34,7 milionu korun. Wesley Koolhof a Nikola Mektič na Turnaji mistrů vyhráli čtyřhru a slaví první společný titul na okruhu ATP. Nizozemsko-chorvatská dvojice porazila ve finále Rakušana Jürgena Melzera s Francouzem Edouardem Rogerem-Vasselinem 6:2, 3:6 a 10:5.

V Londýně padaly hvězdy: Thiem udolal Djokoviče, Medveděv pak Nadala

Konec velkých legend. Světová jednička Novak Djokovič pošesté Turnaj mistrů nevyhraje. V tříhodinové bitvě sice srbský tenista odvrátil Dominicu Thiemovi ve druhém setu čtyři mečboly a v tie-breaku rozhodující sady vedl už 4:0, přesto Rakušan dovedl zápas do vítězného konce a po roce je v londýnské hale O2 opět ve finále. Nad Djokovičem po urputném souboji zvítězil 7:5, 6:7 a 7:6. Ruský tenista Daniil Medveděv otočil semifinále se Španělem Rafaelem Nadalem a po výhře 3:6, 7:6, 6:3 je poprvé ve finále Turnaje mistrů.

Djokovič vyzrál na Zvereva a zahraje si semifinále Turnaje mistrů, Medvěděv vyhrál i potřetí

Světová jednička Novak Djokovič nebude scházet v semifinále Turnaje mistrů. V rozhodujícím utkání ve skupině Tokio 1970 zdolal Němce Alexandera Zvereva 6:3, 7:6 a postoupil do semifinále, v němž se střetne s Dominicem Thiemem z Rakouska. Rus Daniil Medvěděv zvítězil v Londýně i potřetí, konkrétně nad Argentincem Diegem Schwartzmanem dvakrát 6:3, a v semifinále vyzve Rafaela Nadala ze Španělska.

Nadal po postupu v Londýně: Je to důležité a jsem nadšený

Rafael Nadal se dostal na Turnaji mistrů po pěti letech do semifinále. Stále tak má šanci, že získá cenný titul, který mu v bohaté sbírce chybí. Vítěz dvaceti grandslamů a král antuky v londýnské hale zvládl klíčovou bitvu o postup proti loňskému šampionovi Stefanosi Tsitsipasovi z Řecka a odvrátil konec sezony.