Zajímavosti ze světa tenisu

Novinky ze světa tenisu

Video - Sestřih 1. dne ATP turnaje v Rotterdamu

Sestřih prvního hracího dne z ATP turnaje kategorie 500 v Rotterdamu. Andy Murray ukázal, že je bojovník a vydřel postup v zápase s domácím Hassem. Po říjnové operaci lokte vracející se Nishikori ukázal, že nic ze svého tenisového umu neztratil..

Citát dne

Citát dne

„Samozřejmě je potřeba si říct, že tenis mi přinesl vlastně do života všechno, dal mi všechno to, co dneska mám.“ Jan Kodeš, wimbledonský vítěz a dvojnásobný vítěz Roland Garros, který dnes slaví 75. narozeniny

Video - Legendy tenisu: Lleyton Hewitt

ATP připravilo sérii videí věnovanou legendám "bílého sportu". V další epizodě se věnuje australskému tenistovi Lleytonovi Hewittovi, který oslavil ve středu 40. narozeniny.

Video - Jak vypadal tenis na okruhu ATP v 90. letech?

Připomeňte si, jak vypadal tenis v 90. letech na okruhu ATP.

Citát dne

Citát dne

"Hraji každý bod, jakoby na tom záležel můj život." Rafael Nadal

Zpravodajství

Loni mi tituly chyběly, říká Kvitová. Jsem nadšená, že se mi jeden povedl už teď

Již osmadvacátý titul přidala do své sbírky Petra Kvitová. Ve finále turnaje v Dauhá nenechala nic náhodě a Španělku Garbiňe Mugurazaovou jasně přehrála. Vavřín slaví po skoro dvou letech. Po utkání si pochvalovala, že oproti loňskému roku může titul slavit již na začátku sezony.

Kvitová si v Dauhá podala Muguruazovou a má 28. titul na okruhu WTA

Petra Kvitová slaví. Podruhé v kariéře vyhrála turnaj v Dauhá, když si poradila 6:2 a 6:1 s Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska. Tu v utkání o titul porazila i při prvním triumfu v Kataru v roce 2018.

Kvitová v Dauhá postupuje, nezastavila ji ani Pegulaová

Už je ve finále. V boji o něj si tenistka Petra Kvitová na turnaji v Dauhá poradila s Jessicou Pegulaovou z USA dvakrát 6:4. Američance, která v Dauhá vyřadila i Karolínu Plíškovou, tak po šesti zápasech ukončila vítěznou sérii. Kvitová si o titul zahraje s Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska, která postoupila bez boje po odstoupení Azarenkové.

České semifinále se v Dauhá hrát nebude. Kvitová slaví postup, Plíšková končí

K semifinále mezi Petrou Kvitovou a Karolínou Plíškovou na turnaji WTA v Dauhá nedojde. Dvojnásobná wimbledonská šampionka sice zdolala Estonku Anett Kontaveitovou 6:3, 3:6, 6:2 a zajistila si místenku mezi kvartetem nejlepších. Plíšková se však musela sklonit před Američankou Jessicou Pegulaovou a po porážce 3:6, 1:6 je vyřazena.

Kvitová v Dauhá hladce postupuje, Plíšková se nadřela víc

Petra Kvitová s jistotou postoupila do čtvrtfinále turnaje v Dauhá. Utkání s Ruskou Anastasijou Pavljučenkovovou zvládla po setech 6:1, 6:3. Ve čtvrtfinále loňská finalistka a vítězka turnaje z roku 2018 nastoupí proti Anett Kontaveitové z Estonska. Těžší práci měla Karolína Plíšková. Ons Džabúrovou porazila až po třísetové bitvě 6:4, 4:6 a 7:5.

Medveděv házel raketou a v Rotterdamu kousal vyřazení v 1. kole

Hlavní favorit tenisového turnaje v Rotterdamu skončil v úvodním kole. Daniil Medveděv prohrál se Srbem Dušanem Lajovičem 6:7, 4:6 a přišel o šanci vystřídat na druhém místě žebříčku ATP Španěla Rafaela Nadala - k tomu potřeboval postoupit do finále.

Kristýna Plíšková na úspěšnou kvalifikaci v Dauhá nenavázala, na turnajovou výhru čeká od září

Kristýna Plíšková skončila na turnaji v Dauhá po úspěšně zvládnuté kvalifikaci hned v prvním kole hlavní soutěže. S Anastasií Pavljučenkovovou prohrála za hodinu a 18 minut 2:6, 3:6.

Djokovič vyrovnal rekord Federera, brzy ho ale s jistotou překoná

O rekord v počtu týdnů strávených na prvním místě světového žebříčku se nyní dělí dva tenisté. K Rogeru Federerovi se přidal Novak Djokokvič. Oba na špičce strávili 310 týdnů. Díky obhajobě titulu na Australian Open má navíc Srb jistotu, že v čele pořadí ATP stráví i 311. týden a švýcarského rivala 8. března překoná.