Karolína Plíšková titul v Dubaji nezískala, Simoně Halepové podlehla 0:2 na sety

.

Česká radost se ve Spojených arabských emirátech nekoná. Spanilou jízdu Karolíny Plíškové turnajem ukončila ve finálovém souboji nasazená jednička a světová čtyřka, Rumunka Simona Halepová. Karolíně tentokrát tolik nefungoval servis, ztratila jej v celém zápase hned pětkrát a po výsledku 4:6 a 6:7 tak prohrála i své druhé finále v letošní sezoně.

Finálové utkání v Dubaji nabídlo premiérový souboj mezi Karolínou Plíškovou a Simonou Halepovou. Rumunka, která si v ročníku 2014 mimo jiné zahrála finále na Roland Garros, nastupovala do utkání jako favoritka. Karolína Plíšková ale předváděla po celý turnaj skvělý tenis a diváci se tak mohli těšit na dramatickou podívanou.

Do svého osmého finále na okruhu WTA vstoupila rodačka z Loun nebojácně. Na vlastním podání působila v prvních gamech jistěji než její soupeřka. A byla to třiadvacetiletá rumunská hráčka, která jako první nabídla své soupeřce šance na break. Všechny nesnáze však světová čtyřka překonala a jediného zaváhání Karolíny Plíškové beze zbytku využila. Za stavu 3:3 si česká hráčka vybrala slabší chvilku a jediná ztráta servisu znamenala výsledek 6:4 pro rodačku z východorumunské Constanty.

Zatímco v první sadě si obě soupeřky poctivě hlídaly své servisy a celý set trval 41 minut, ve druhém se rozehrála nevídaná breaková partie. Z dvanácti gamů si prorazily obě hráčky podání hned osmkrát, od stavu 3:3 až do zkrácené hry dokonce diváci v Aviation Club Tennis Centre neviděli ani jeden jediný udržený servis. Celý set se tak protáhl až na hodinu a šest minut. „Dnešní zápas byl nesmírně těžký. Simona nevzdává žádný míček, má úžasný pohyb po kurtu a zahrát proti ní vítězný úder je mimořádně složité," vysvětlila Karolína důvod mnoha ztracených servisů. Sama sice na returnu uspěla čtyřikrát, v tiebreaku ale neudržela vedení 4:3 a prohrála jej 4:7. Celý zápas tedy 0:2 na sety a po utkání se tak mohla pustit do bilancování.

„Mrzí mě, že jsem dnes prohrála. Nicméně z mých výkonů v tomto týdnu i v týdnech předchozích jsem velmi nadšená. Odehrála jsem v poslední době mnoho zápasů proti těm nejlepším hráčkám a několik skvělých tenistek jsem dokázala porazit," připomněla česká reprezentantka, že z turnaje vyřadila například Anu Ivanovičovou nebo Lucii Šafářovou. „Určitě teď nebudu smutnit," dodala Karolína, která se díky finálové účasti v Dubaji posune na své kariérní maximum. Ve světovém žebříčku bude od pondělka figurovat na dvanáctém nebo třináctém místě, v závislosti na výkonu Italky Sary Erraniové na podniku v Riu de Janeiru. Karolína Plíšková se tak jistě stane českou dvojkou, protože v žebříčku WTA se posune před Lucii Šafářovou.

Vítězství Simony Halepové na podniku kategorie WTA Premier 5 v Dubaji znamená také rošádu v první trojce pořadí. Rumunka se v novém vydání žebříčku dostane na třetí příčku, o necelých 200 bodů před Petru Kvitovou.

Autor: Jan Belanský